Szanowni Państwo,
w związku z ostrzeżeniami IMGW dla Wrocławia, został powołany sztab kryzysowy przez Prezydenta Miasta.
Centrum zarządzania kryzysowego we Wrocławiu w dniu wczorajszym poinformowało o wydaniu dla miasta najwyższego – czerwonego ostrzeżenia meteorologicznego, jakim jest alarm trzeciego stopnia.
Od 12 do 16 września we Wrocławiu może spaść do 380 litrów wody na metr kwadratowy. To absolutny rekord w historii Wrocławia.
Zalecenia dot. bezpieczeństwa:
👉 Prosimy o zabezpieczenie mienia prywatnego przez zalaniem, szczególnie w miejscach narażonych na podtopienia, tj. hale garażowe, pomieszczenia zlokalizowane na poziomie -1, 0 budynków,
👉Należy śledzić komunikaty służb ratunkowych i meteorologicznych oraz stosować się do ich zaleceń
👉W przypadku zagrożenia, prosimy natychmiast zgłosić fakt odo służb ratunkowych,
👉Prosimy o zachowanie ostrożności i czujności.
Należy spodziewać się bardzo szybkich i niebezpiecznych wzrostów stanów wody. Pomimo aktualnie niskich stanów poziomu wód, intensywny opad deszczu w krótkim czasie nie będzie miał możliwości infiltrowania w głąb gleby, przez co zamieni się w odpływ powierzchniowy.
Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu oraz spore utrudnienia w ruchu drogowym.
Ważne telefony dla nieruchomości zarządzanych przez FORUM ZN:
📞 Pogotowie wod-kan., elektryczne: 696 086 824
📞Koordynator ds. technicznych: 502 408 799
📞Całodobowy nr Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu: 71 770 22 22
📞 Dyspozytorzy ZDiUM: 19 501
👉Dyspozytorzy ZDiUM dostępni przez całą dobę i przyjmują zgłoszenia pod powyższym numerem telefonu lub e-mailowo: zgloszenia@zdium.wroc.pl.
POZOSTAŁE NUMERY ALARMOWE FUNKCJONUJĄCE W POLSCE:
991 – pogotowie energetyczne
992 – pogotowie gazowe
993 – pogotowie ciepłownicze
994 – pogotowie wodno-kanalizacyjne
Aktualnie MPWiK Wrocław
👉Opróżnia wszystkie zbiorniki retencyjne i kolektory burzowe w mieście, W tym zbiorniki retencyjne przy ul. Długiej, które mogą przyjąć maksymalnie 60 tys. m3 wody.
👉kompletuje dodatkowe ekipy pogotowia wodociągowego,
👉sprawdza sprawność całego sprzętu, który mógłby pomóc w walce z podtopieniami i minimalizować ich skutki,
👉wykonuje przeglądy zasuw, klap i przepustów na sieci kanalizacyjnej,
👉sprawdza drożność sieci kanalizacyjnej i prowadzi hydrodynamiczne czyszczenie sieci, analizowane są miejsca we Wrocławiu, najbardziej narażone na podtopienia.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu
👉prowadzi kontrole wpustów do kanalizacji deszczowej.
👉W ostatnich dniach oczyszczono blisko 1000 wpustów
Szanowni Państwo,
mamy przyjemność ogłosić, iż nawiązaliśmy współpracę partnerską z firmą FORTUM – liderem w produkcji czystej energii z Finlandii i zaufanym sprzedawcą energii, który od 2003 roku działa na polskim rynku. Jest to jedyny na rynku wrocławskim dostawca sieciowej energii cieplnej.
Dzięki naszej współpracy przygotowaliśmy ofertę, która łączy wygodę, niezawodność i proste zasady.
Prąd i gaz w Twoim domu to przecież coś więcej niż licznik i rachunki – to komfort, który czujesz każdego dnia. A co najlepsze? Zyskujesz wsparcie, które pomoże Ci odetchnąć od codziennych obowiązków. My zajmiemy się energią, a Ty możesz zająć się… no właśnie, czymkolwiek chcesz!
Aby skorzystać z oferty, wystarczy zeskanować QR kod z poniższej planszy lub wejść w link
https://czystaenergia.fortum.pl/partnerzy?utm_source=ForumWroc .
Dlaczego warto?
„Od poniedziałku (16 września) będą wydawane worki z piaskiem. Wiemy, że niektórzy z Państwa potrzebują worków i piasku, by zabezpieczyć własne garaże, ponieważ w przypadku stanów alarmowych na rzekach w budynkach położonych w ich pobliżu dochodzi np. podchodzenia wód gruntowych albo budynki położone są w obniżeniu i ktoś obawia się zalania np. podziemnego garażu. Dla takich osób przygotowaliśmy worki i piasek na terenie ZDiUM przy ulicy Długiej.
Jutro od godziny 12 do 19 oraz we wtorek i środę od 8 do 19 będzie można odbierać worki i samodzielnie ładować je piaskiem. Na miejscu jest 60 ton piasku i w razie potrzeby dowiezione zostanie więcej. WAŻNE! Każdy będzie mógł indywidualnie wziąć jednorazowo maksymalnie 20 worków z piaskiem. Worki należy załadować samodzielnie!
Nie będziemy wydawać pustych worków! To warunek konieczny, by worki z piaskiem trafiły faktycznie do osób, które wykorzystają go do ochrony przeciwpowodziowej. Niestety, nie dysponujemy samochodami, którym moglibyśmy pomóc w transporcie worków, ponieważ wszystkie będą użyte do zabezpieczania wałów i ochronie infrastrukturalnej miasta. Każda para rąk do pracy jest w takich dniach ważna i cenna – dlatego wszyscy którzy chcieliby pomóc w tych działaniach prosimy o zgłoszenia do Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, które będzie kierowało na poszczególne miejsca” – poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.